صفحه اصلی > اخبار > محتوای

جریان پروتکل رسانه چیست؟ و چه تفاوت است?

انتخابجریانشامل تکنولوژی ملاحظات متعدد از جمله درک pluses و minuses جریان پروتکل استفاده شده توسط فن آوری. این مقاله پروتکل جریان را تعریف می کند و سپس در مورد مزیتهای نسبی پروتکل های استفاده شده توسط پیشرو امروز جریان فن آوری.

چه #39; s قرارداد?

پروتکل های ارتباطاتقوانین حاکم بر نحوه ابلاغ اطلاعات، تعریف عناصر مانند نحو فایل سرآیند و داده های تأیید اعتبار و رفع خطا. وجود دارد به راحتی ده ها تن از "پروتکل" در ارسال داده های سادهبستهاینترنت و آن مهم است که درک چگونه آنها را با هم کار کنند.


به طور خلاصه،سازمان بین المللی استاندارد (iso)ایجاد شدهاتصالی داخلی سیستم های بازمدل هفت لایه های منطقی برای ارتباطات توابع تعریف می کند که. تمام جریان پروتکل در لایه کاربردی است که به معنی هر لایه در زیر آن برای لوله کشی توابع مانند انتقال بسته های داده ها استفاده می کنند می تواند هستند. این پروتکل ها در هر لایه را به تمرکز بر روی یک تابع خاص، به جای داشتن به پشته تمام توابع را قادر می سازد.

به عنوان مثال،زمان واقعی جریان پروتکل (rtsp)است برنامه در سطح جریان پروتکل است که چندین پروتکل در لایه انتقال به انتقال بسته های آن از جمله استفاده کنیدسینا جهانی (بی سیم)وپروتکل کنترل انتقال (tcp). گاهی اوقات برنامه در سطح پروتکل های نوشته شده به طور خاص برای پروتکل حمل و نقل خاص مانندپروتکل انتقال زمان واقعی (rtp)، که در حمل و نقل udp ساخت به طور معمول است.

امیدوارم، خلاصه این جریان پروتکل که در آن زندگی می کنند و چگونه آنها را در تعامل با دیگر, protcols سطح پایین تر را به درک کمک خواهد کرد. این به عنوان فنی است که ما، مردمی، پس از اینجا به آن باید قایقرانی صاف.

در ابتدا http بود و خوب بود

با این عنوان پس زمینه، بیایید شروع بررسی پروتکل های لایه کاربرد به جریان ویدئو، با شروع با granddaddy از همه آنها استفاده می شود،http. همانطور که می دانید احتمالا، http مخفف پروتکل انتقال ابرمتن که مشترک برای وب است. http حاکم ارتباطات بین وب سرور و مرورگر و پروتکل مورد استفاده برای توزیع محتوا در وب سایت ها برای بینندگان از راه دور، از جمله متن html, gif و jpg گرافیک، فایل های پی دی اف و دیگر مبتنی بر وب (به عنوان مخالف استاف تی پی) دریافت.

آزمایش های اولیه با ارائه تصویری از طریق http است کم که پهنای باند محدود موجود در مودم 28/56 کیلوبیت بر ثانیه روز کمتر از رضایت بخش برای تعدادی از دلایل, نبود. اول فایل های ویدئویی در وب از طریق دانلود و بازی، که به معنی آنها مجبور به دریافت به طور کامل قبل از شروع به پخش تحویل داده شد. سپساپلمفهوم پیشگامپيشرو دانلود، که در آن فیلم به بازی به عنوان آن را دریافت، شروع نشد، که کمی کمک کرد، اما قابلیت های مانند lookahead دسترسی تصادفی و یا به دنبال ارائه نمی دهد.

منفی بزرگ دیگر http تحویل ویدئو هزینه و کیفیت خدمات مسائل شد. http تحویل سریع اجازه خواهد داد که پهنای باند موجود انجام می شود. اگر بیننده از طریق اتصال با سرعت بالا متصل، تمام فایل های تصویری به عنوان سریع که ممکن است فرستاده شد. اگر بیننده متوقف شد پس از چند لحظه در حال مشاهده بسیاری از انتقال که تلف شد.

علاوه بر این، این روش زايمان ساخته شده آن را دشوار است به خدمت بینندگان متعدد. زمانی که سیستم نمایش کلیک بر روی ویدیو سرور ارسال ویدیو در اسرع وقت شروع. هنگام کلیک بر روی ویدیو بینندگان b و c و d و e، پهنای باند خروجی ممکن است کافی به آنها خدمت هر ویدئو تا انتقال به نمایشگر کامل شد.

ظهور جریان انداختن پروتکلها

به عنوان پخش مستقیم رسانه در اهمیت افزایش جریان پروتکل های متعددی به آدرس این مسائل از جمله rtsp فوق ایجاد شده بود،مایکروسافت خدمات رسانه ای (mms)وماکرومدیااست (و سپسادوبیاست)زمان واقعی پروتکل پیام رسانی(نیاز دارید فراهم آورده). این پروتکل ها در سطح بالا چند عناصر مشترک را به اشتراک گذاشته.

اول بود وجود جریان سرور و یا برنامه نرم افزار صرفا با ارائه محتوای جریان اتهام. هنگامی که بیننده کلیک لینک در سرور http، طوری که آن ارتباط بین جریان سرور و بازیکن است که همچنان ادامه داشت تا بیننده متوقف در حال مشاهده آغاز کار این سرویس دهنده جریان در رابطه با سرویس دهنده http سنتی. به خاطر این اتصال این پروتکل ها "stateful،" مقایسه با http که بی وطن است و هیچ ارتباط بین سرور و بازیکن محسوب می شوند.

این اتصال بسیاری از منفی http تحویل خطاب. جریان پروتکل های فعال به نقطه تصادفی در فایل تصویری و تطبیقی جریان، که در آن چندین فایل های رمزگذاری شده می تواند به بازیکن بر اساس پهنای باند موجود و قدرت پردازنده توزیع. سرور کردن جریان ویدئو پلیر در فقط متر می تواند در زمان بر اساس پس اگر بیننده متوقف در حال مشاهده، کمی پهنای باند اضافی شد تلف. چون جریان خروجی metered بود، سرور جریان موثرتر چند کاربر, بهبود کیفیت کلی سرویس خدمت می کنند.

http--بازگشت به آینده

با گذشت زمان، به عنوان فلش ویدیو به تسلط بر چشم جریان ویدئو رز نیاز دارید فراهم آورده شد غالب جریان پروتکل و گسترده امروز استفاده می شود. با این حال، با مقدمه ای از مایکروسافت بر پایه httpجریان صافو اپلhttp زنده جریان (هلث)، http-مبتنی بر فن آوری جریان شروع تجدید حیات از چند دلیل که هر دو داشتن با منفی درک نیاز دارید فراهم آورده و نوآوری در فن آوری های http است که بسیاری از آن منفی است.

کاستی های ادراک شده در نیاز دارید فراهم آورده عبارتند از:

  • اگر این مشکلات را تجربه است اگر رسانه های ادوبی سرور راه حل بسته های نیاز دارید فراهم آورده ممکن است برخی از فایروال ها، مسدود شود.

  • بسته های نیاز دارید فراهم آورده قادر به اهرم http استاندارد cachingmechanisms در داخل شبکه isp ها و شرکت ها و سازمان های دیگر که می تواند در بهبود بهره وری توزیع و کیفیت خدمات در دسترس نمی باشد.

  • مداوم سرور برای اتصال به پخش هزینه افزایش معنی زیرا جریان سرور هزینه پول.

  • سرور مورد نیاز نیز ممکن است محدود به مقیاس پذیری نسبت بر پایه http، جریان از آنجا که بسیاری از سرویس دهنده http بیشتر از نیاز دارید فراهم آورده است.

  • نیاز دارید فراهم آورده است که هنوز هم توسط سایت هایی استفاده می شودبلومبرگوstreet.com، که تمایل به شک در مفهوم نیاز دارید فراهم آورده که به بینندگان به شدت دارای دیوار آتش نمی تونم از طریق.ای اس پی انوام تی ویهمچنین نیاز دارید فراهم آورده، که باعث می شود شما سوال مقیاس پذیری و مسائل مربوط به هزینه استفاده کنید.

این شک و تردید کنار، تصور عمومی در میان فنی cognoscenti http مبتنی بر فن آوری های موثر در ارائه کیفیت بالا جریان هستند وجود دارد. به علاوه، ادوبی معرفیhttp (hds) جریان پویادر سال 2010، ارائه مبتنی بر فلش جایگزین برای کسانی که دنبال http بر اساس جریان به دسکتاپ. ناگهان، تغییر را مبتنی بر http آنلاین تحویل ویدئویی دیگر تغییر لرزه ای به یک تکنولوژی کاملا جدید گیر. فلش کاربران همچنان اهرم سرمایه گذاری خود را در توسعه فلش و infrasture و مزایای httpstreaming اهرم می تواند.

همانطور که ذکر شد، نوآوری های مختلف در جریان http نیز محدودیت های قبلی از تکنولوژی خطاب. قبل از, هیچ ارتباط مداوم بین سرویس دهنده و بازیکن وجود دارد; ساکن ویدیو بر روی هر سرور http و تکنولوژی به باقی می ماند بی وطن. با این حال، در حال حاضر تمام جریان بر پایه http به تکه های فایل های جداگانه و یا بخش های درون یک فایل بزرگتر شکسته. به جای بازیابی فایل بزرگ تک نفره با یک درخواست http مبتنی بر فن آوری های بازیابی تکه کوتاه متوالی در به عنوان پایه مورد نیاز.


این فواید متعدد است. اول، زباله های کوچک وجود دارد چرا کلیپ تحویل داده می شود آن را تماشا. این به طور موثر متر کردن ویدیو سرور http تک به خدمت موثر جریان بیشتر را قادر می سازد. دنبال هیچ مشکل است; بازیکن فقط می تواند تکه های مناسب را بازیابی کند اگر بیننده playhead drags در جلو،. این فناوری همچنین کارآمد سوئیچینگ بین جریان، طوری که تمام تکنولوژی های ذکر شده (صاف جریان هلث های hds) به جریان انطباقی فعال.

از آنجا که این فن آوری از طریق http تحویل داده می شوند، آنها مسائل مواجه شده نیاز دارید فراهم آورده sidestep. فن آوری های مبتنی بر http است دیوار آتش دوستانه و http ذخیره مکانیزم اهرم می تواند. آنها کمتر از گران قیمت است زیرا هیچ سرور جریان مورد نیاز است، پیاده سازی و ارزان تر و موثر میتواند به خدمت در دسترس کاربران.

امتیاز نهایی

دوباره، نیاز دارید فراهم آورده توزیع گسترده و beneficially توسط بسیاری از وب سایت امروز استفاده می شود. در حالی که ممکن است انگیزه کمی برای بعضی از سایت ها را تغییر دهید، اگر شما با توجه به فن آوری جریان با این حال، در این مرحله تمایلات شدید به ارائه از طریق http است. البته، برای تحویل تطبیقی به دستگاه های اپل (و آندروید 3.0 و بالاتر)، هلث تنها گزینه خود را است.

مفید ترین محتویات ویدئویی از طریق ساده قدیمی http دانلود مترقی تحویل داده می شود را تشخیص است. مطمئنا، محدودیت ها، مانند عدم انطباقی جریان وجود دارد اما نمی توان گفت این خیلی بد است کار می کرد براییوتیوب، که ارائه حدود 70 درصد از فیلم بر وب منحصرا از طریق دانلود مترقی. با این حال، این روش مانع از یوتیوب از استقرارمدیریت حقوق دیجیتال (drm)روش های از طریق hds، صاف جریان و هلث برای محافظت از خود فیلم که دلیل اصلی استفاده از سایت های با مارک محتوای این فن آوری است.

در نهایت، تمرکز این مقاله عمومی اینترنت پخش شده است. به خصوص برای اینترانت استفاده مانند جریان سرور-بر اساس پروتکلچندپخشی آی پیو برنامه های کاربردی مانندنقطه به نقطه تحویلبسیاری از ارزش ها و وعده های بیشتری را فراهم می کند. پس از پرتاب کردن کودک با bathwater نیست; جریان سرور "بد" و http چندان #39; t quot;good.quot می باشند. بلکه بهترین ابزار برای این کار انتخاب کنید.

شنژن فناوری معدن ارائه نرم افزارهای تبدیل کننده حمایت از پروتکل های http/نیاز دارید فراهم آورده/rtsp و udp (چندپخشی آی پی).

تماس با ما برای اطلاعات بیشتر تخمین.


خدمات ما

پرس و جو

تماس با ما

آدرس:اتاق 26K و N, پنجره ساختمان سازی نوین، qiang هوآ شمال جاده Futian منطقه, شنژن گوانگدونگ چین

تلفن: +86-755-83271813

فکس: +86-755-83048160

ایمیل: info@mine.com.cn

CopyRight© شنژن معدن تکنولوژی شرکت, با مسئولیت محدود